خواندنی ها

نرم افزار گوسین

نرم افزار گوسین

قابلیت های نرم افزار:
– محاسبه انرژی های مولکولی و ساختمان
– انرژی و ساختمان حالت های گذار فرکانس های ارتعاشی
– خواص ترمو شیمیایی ، انرژی واکنش
– مسیر واکنش ها
– اوربیتال های مولکولی
– بارهای اتمی
– پتانسیل الکترو استاتیک و دانسیته های الکترونی
– الکترون خواهی و پتانسیل یونیزاسیون

محاسبات انجام شده توسط برنامه Gaussian بر روی سیستم ها می تواند مربوط به فاز گازی و یا محلول باشد و همچنین می تواند مربوط به حالت های پایه و برانگیخته باشد. بنابراین Gaussian می تواند به عنوان ابزاری قوی برای بررسی مکانیزم واکنش ها، سطوح انرژی پتانسیل، انرژی های برانگیخته و … به کار رود.

به طور کلی در انجام محاسبات با نرم افزار Gaussian باید از همان ابتدا به سه مورد زیر توجه کرد:

۱- هدف اصلی از انجام محاسبه: در این جا منظور از هدف اصلی از انجام محاسبه این است که برای سیستم مشخص کنیم که چه کاری را باید انجام دهد ، زیرا برای انجام هر نوع کار محاسبه¬ای ، باید از دستورات مخصوص به آن استفاده کرد. مثلاً برای بهینه سازی از دستور opt استفاده می شود.
۲- روش محاسبه ای: روش های محاسباتی مختلفی برای انجام محاسبه وجود دارند که قبلاً توضیح داده شده اند. البته باید توجه داشت اگر روش خاصی تعریف نشود ، این نرم افزار به طور اختیاری از روش HF استفاده می کند.

این نسخه هم دارای قابلیت پردازش موازی برای سیستمهای با CPU چند هسته ای است و هم سیستم هایی با مادربرد Multiprocessor . به عنوان مثال در صورت نصب بر روی یک کامپیوتر شخصی با یک CPU چهار هسته-ای(Core2Quad یا QuadCore ) سرعت اجرای برنامه شما چهار برابر می شود بدون اینکه نیاز به نصب هیچ برنامه دیگری پیدا کنید و یا اطلاعات دیگری نیاز داشته باشید.

دانلود نرم افزار گوسین

دانلود نرم افزار گوس ویو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *